Jak bojovat proti černým tečkám?

U někoho nejsou rozšířené póry skoro vidět, jiný to štěstí nemá. Černé tečky se objevují nejčastěji na obličeji a působí estetickou vadu na kráse. Proč ale černé tečky vlastně vznikají a dá se jich jednou pro vždy zbavit?
Černé tečky jsou jednoduše ucpané póry, které se ucpávají nečistotami a odumřelými kožními buňkami. Je tedy více než pravděpodobné, že pokud jste je ještě ráno neměli, ráno bude skutečnost úplně jiná.
čištění pleti
Vznik akné závisí na mnoho faktorech, dědičností počínaje, hormony a bakteriemi konče. Předpokladem vzniku akné je především zvýšená tvorba mazu. Nadprodukce mazu může být ovlivněna hormony, zejména v pubertě. Onemocnění pak postihuje obě pohlaví stejně, přičemž u chlapců bývá často výraznější než u dívek.

A jak nevzhledné tečky odstranit?
Na toto téma je nespočet článků, ale jen jeden recept je skutečně ten správný a od černých teček vám dokáže pomoci. Jediným řešením je totiž starostlivost o vaší pokožku. A to pravidelná. Když říkáme pravidelná, myslíme opravdu pravidelnou, tu každodenní. Dejte si ruku na srdce a přiznejte se, kolikrát už jste hupla do postele neodlíčená. Určitě to na jedné ruce nespočítáte. To je však ta největší chyba, které se můžete dopustit.
péče o pokožku
Čištění je opravdu velmi důležité, ale samozřejmě nic se nesmí přehánět, aby se tvorba mazu ještě více nezvýraznila. Ale zbytky nečistot, které se během dne na obličeji usadily, je nutné očistit, ať pleťovým mlékem či vodou. Jednou za měsíc je pak dobré zajít za zkušenou kosmetičkou, která pleť dokonale vyčistí a ošetří. V případě dlouhodobějších problémů s pletí pomůže dermatolog.

Nikdy bychom černé tečky neměli dostávat z nosu "násilím", neboť pak následují většinou záněty, zarudlá místa a zanícené póry, takže na černou tečku, která nám nos hyzdila před tím, budeme ještě s láskou vzpomínat.

Summary
Jak bojovat proti černým tečkám?
Share