Co všechno se dá stihnout za dvě hodiny?

Čas je vzácný, avšak často jen proto, protože s ním neumíme zacházet. Když se však naučíte více si hlídat čas, více plánovat a využijete trochu své fantazie, můžete toho vykouzlit více, než byste čekali. Za dvě hodiny se toho dá stihnout mnohem více, než toho pravděpodobně uděláte. Stačí si tyto dvě hodiny vymezit a vypsat si vše, co potřebujete dnes udělat. A najednou budete mít polovinu povinností za sebou.
pračka u sušičky
            Během prvních deseti minut zvládnete vše, co byste jindy dělali půl hodiny. Navíc tyto činnosti odkládáte, přestože jsou rychlé, na poslední chvíli. Během 2-3 minut si připravte tašku do školy či do práce. Vyndejte nepotřebné učebnice, svačinu, pití. Vložte dovnitř to, co potřebujete na další den. Zbytek věnujte přípravě jídla a pití na další den, případně si připravte učení, nebo jinou práci, které se budete věnovat.
            Dalších 10 minut věnujte úklidu. Většinou přijdete domů, naházíte si věci do kouta a vyměníte je za jiné. Samozřejmě vám to takto dlouho trvat nemusí, ale můžete místo toho přetřít prach. Ukliďte si oblečení do skříně, hoďte to staré mezi špinavé oblečení, povyhazujte obaly, lahve, papíry a kapesníky. Připravte si prostor pro práci, abyste měli volnou plochu bez zbytečných rozptylování.
            Za dalších 10 minut zvládnete umýt a utřít nádobí. Poskládat jej do myčky a připravit plochu v kuchyni. Můžete poklidit kuchyň. Následuje dalších 10 minut, kdy si zvládnete připravit jednoduchou svačinu, nebo ohřát oběd. Svačina může být klidně i mnohem propracovanější a zdravá. K tomu nějaké osvěžující pití. Do těchto deseti minut se zvládnete i najíst, případně si o pár minut jezení prodloužíte.
            Poté každých 20 minut se věnujte práci a škole. Připravte si učení a učte se, vypněte si telefon a jen pracujte. Po 20 minutách si dávejte 5 minutovou přestávku. Tyto přestávky byste neměli trávit v místě kde se učíte.
příprava pokrmu
            A pokud se budete učit hodinu, znamená to, že vám zbylo ještě 15 minut, které můžete věnovat úklidu, tedy utření prachu, věšení prádla, čemukoliv. Jednoduše to, co daný den potřebujete.
            V takovém případě máte již dvě hodiny naplněné vším, co tento den potřebujete. Samozřejmě učit se můžete poté i déle, avšak polovinu všech povinností dne máte za sebou.